CHP’den “merkez siyaset” iddiası: Oylarının büyük çoğunluğunu almaya devam edeceğiz

Gazete Duvar Ankara Temsilcisi Nergis Demirkaya’nın aktardığına göre 31 Mart yerel seçimlerinden yüzde 37.76 oyla birinci parti çıkan CHP’nin Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, partisinin merkezdeki yüzde 50’lik seçmen kitlesinin toplanma ve buluşma noktasına dönüşeceğini söyledi. Zeybek, merkez siyasette yer almış insanların tamamını CHP’ye davet etti.

Demirkaya’nın köşesinden aktardığına göre Zeybek, CHP’nin merkezin oylarının büyük çoğunluğunu almaya devam edeceğini söyledi. Yeni dönem politikası için, “CHP merkezdeki yüzde 50’lik seçmen kitlesinin toplanma ve buluşma noktasına dönüşecek. Oy deposu burada. Biz merkez siyasette yer almış insanların tamamını CHP’ye davet ediyoruz” dedi. Zeybek, “Bu çağrı İyi Parti’ye mi?” sorusuna ise “Hayır herkese. AK Partililere, İyi Partililere, MHP’lilere de” yanıtı verdi.

“İktidar kibirli davrandığı, şatafata düşkün olduğu için seçimleri kaybetti”

Zeybek, şu ifadeleri kullandı:

“Ekonomide bir daralma söz konusu. Sıkı para politikasına geçiliyor. Bu dönemde işini kaybedenleri göreceğiz. Milli gelirden emeğin aldığı pay azalacak. Yatırımlarda yavaşlama olacak. Belediyelerimiz bu duruma çok hızlı ayak uyduracak. Yurttaşlarımızın sorunlarını duymak zorundalar. Bu nedenle belki uzun vadeli yatırımlarını bir miktar öteleyerek sosyal projelere daha çok odaklanmak zorunda kalacaklar. Biz birçok belediyeyi az kamu yatırımı yapıldığı için kazanmadık. Belediyeler sosyal politikaları unuttuğu için kazandık. İktidar az yatırım yaptığı için değil, vatandaşa yukarıdan baktığı, kibirli davrandığı, şatafata düşkün olduğu, kamu kaynaklarını hor kullandığı için seçimleri kaybetti. O nedenle alçakgönüllülük, tevazu diyoruz.”


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özgür Özel dahil birçok parti temsilcisiyle TBMM’de bir araya gelmişti

“’Patron benim’ mesajı vermeye çalışıyor, ama tevazu kazanacak”

Zeybek, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP lideri Özel ile birçok parti temsilcisinin bulunduğu Meclis resepsiyonundaki çay daveti hakkında da konuştu. Zeybek, “Fotoğrafı nasıl yorumladınız?” sorusuna “’Patron benim’ mesajı vermeye çalışıyor, ama tevazu kazanacak” yanıtını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir